Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Beşir İnsani Yardım Derneği işbirliğinde, Kırgızistan’ın Kızıl-Kıya ilçesinde ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi dağıtımı yapıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından sağlanan ve temel gıda maddeleri ihtiva eden Ramazan kolilerinin, Beşir Derneği’nin saha organizasyonuyla dağıtım törenine Kızıl-Kıya halkı yoğun ilgi gösterdi. TDBB üyesi de olan Kızıl-Kıya Belediye Başkanı Abish Halmurzaev, şehir halkından ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi yanında, yardım dağıtım töreninde de bulunarak çalışmalara nezaret etti. Kızıl-Kıya Belediye Başkanı Halmurzaev törende yaptığı konuşmada, Türkiye ile Kırgızistan’ın tarihsel ortaklıklarına ve dostluğuna işaret ederek, yapılan yardımdan dolayı Kızıl-Kaya halkı adına Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ne teşekkür etti.

Kızıl-Kıya, Kırgızistan’ın güneyinde yer alan Batken Vilayetine bağlı en büyük ilçe merkezlerinden biridir. 1898 yılında kurulan ve 1938’de şehir statüsü kazanan Kızıl-Kıya’da yaklaşık 50.000 kişi yaşamaktadır. Şehir ekonomisinde Kömür, Tütün ve gıda maddeleri önemli bir yer tutmaktadır.

20.06.2016