İstanbul’daki Tacikistan Vatandaşları Nevruz Bayramını, TDBB İşbirliği ile Düzenlenen Programla Kutladı. Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Nevruz Bayramı Programı 26 Mart 2016’da Üniversitenin Haliç Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Programa Tacikistan Başkonsolosu İlhomcon Abdurahmonov, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Genel Sekreteri Alim Türkyılmaz, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Avcı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Sekreteri Fahri Solak ve Tacik öğrenciler ile İstanbul’da ikamet eden Tacik vatandaşlar katıldı.

İki ülke milli marşlarının söylenmesiyle başlayan programda, Başkolonsolos İlhomcon Abdurahmonov’un yaptığı açılış konuşmasının ardından yapılan konuşmalarda Nevruz’un ortak kültürel değer olmasına işaret edilerek, kardeş ülke Tacikistan vatandaşları ile İstanbul’da Nevruzu birlikte kutlamaktan duyulan memnuniyet dile getirildi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin şarkı ve folklor gösterileri ile renklenen programda davetlilere başta Tacik pilavı olmak üzere geleneksel lezzetler ikram edildi.

28.03.2016