7-11 Mart 2016 tarihleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Türk Dünyası Tiyatro Günleri, birbirinden güzel oyunları Mersinli sanatseverlerle buluşturdu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen programın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Şükrü Yıldız, KKTC Güzelyurt Belediyesi Kültür Müdürü Süleyman Aldağ, Mersin eski Valisi Akif Tığ, KKTC Mersin Konsolosluğu ataşeleri, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Beş gün boyunca tiyatro severleri bir araya getiren 2. Türk Dünyası Tiyatro Günleri’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt Belediyesi Tiyatrosu tarafından ‘Dedemin Paracıkları’, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ‘Bugün Git Yarın Gel’, İran Türk Tiyatrosu tarafından ‘Bire Onbeş Var’, Suriye Tiyatro Grubu tarafından ‘Kukla’ ve Irak Erbil Tiyatrosu tarafından ‘Şehrimden Geçmiş Günler’ adlı oyunlar sahnelendi.

Farklı kültürlerden tiyatro eserlerinin Mersin’de sahnelenmesinin hem vatandaşların bu kültürleri tanıması hem de tiyatro sanatının geniş kitlelere yayılması açısından çok önemli olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Irak ve Suriye’den gelen tiyatro sanatçılarımızı burada ağırlamaktan mutluluk duyduk. 2. Türk Dünyası Tiyatro Günleri kapsamında birbirinden değerli tiyatro eserleri izledik. Emeği geçen herkese ve salonumuzu dolduran Mersinlilere teşekkür ediyorum” dedi.

12.03.2016