Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan “Avrasya’da Yerel Gündem” isimli süreli yayınımızın ilk sayısı çıktı.

Üçer aylık periyodlarla yayınlanması planlanan bültenimizde; Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin gerçekleştirdiği, destek verdiği ve katılım sağladığı faaliyetlerin yanı sıra, üye belediyelerimizin Türk Dünyası başta olmak üzere, dost ve kardeş ülkelere yönelik olarak gerçekleştirdiği faaliyet haberleri, ortak kültür mirasımıza ilişkin bilgilendirici içerikler de yer alıyor.

Ocak-Mart 2016 Tarihli İlk sayımızdaki kapak konularımız; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın TDBB Yönetim Kurulunu kabulü, Moğolistan’a düzenlenen Çalışma Ziyareti ve 4. Olağan Genel Kurulu şeklinde sıralanıyor.

Bültenin ilk sayısında, Birliğimiz tarafından son aylarda gerçekleştirilen Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları, Uzman Eğitimi Programları, gerçekleştirilen veya desteklenen ulusal ve uluslararası nitelikteki kültürel etkinlikler ve TDBB tarafından son dönemde yayınlanan kitaplarla ilgili bilgiler yanında, üyelerimizin, Türk Dünyası, Akraba Topluluklar ve diğer ülkelerdeki üyelerimizle işbirliği halinde gerçekleştirdikleri çalışmalara ilişkin bilgiler de yer alıyor.

İngilizce ve Rusça haber özetlerine de yer verilen “Avrasya’da Yerel Gündem” yayınımızla, sayıları 28 ülkeden 1.100’ü aşan uluslararası üyelerimizin de TDBB çalışmaları ile ilgili bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Bültenin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz. 

18.03.2016