Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Anadolu Ajansı (AA) arasında, gerçekleştirilecek organizasyon ve eğitimlerde ortaklaşa adımlar atmak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

TDBB Merkezinde gerçekleştirilen imza töreninde, TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya’nın yanı sıra Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak hazır bulundu. İmza törenine ayrıca Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haberler Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmend ve Uluslararası Operasyonlar Direktörü İbrahim Yumaklı da katıldı.

AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, imza töreninde yaptığı konuşmada Protokolün, Türkiye, Anadolu Ajansı’nın haber kalitesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği için hayırlı olması temennisinde buldu. Özkaya, “Protokol kapsamında, hazırlamakta olduğumuz yeni Türk Dünyası Paketi’nin de startını vermiş oluyoruz. Bundan sonra iş birliği yapacağımız alanlarda çok daha güçlü adımları Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile karşılıklı atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

TDBB Başkanı Karaosmanoğlu da konuşmasında, “Anadolu Ajansımız, doğru bilginin, doğru haberin en sağlam, en sağlıklı kaynağı. Milli bir kuruluşumuz. Anadolu Ajansı ile iş birliği zaten yapıyorduk ama protokolle bunu daha kurumsal hale getirmiş olduk. Bundan sonraki işbirliğimiz çok daha güçlü şekilde devam edecektir. Bu protokolün bereketli, faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

19.02.2016