Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde, ilçede eğitim gören yaklaşık 18 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.

2015-2016 eğitim-öğretim yılı kapsamında, ilk ve ortaöğretim öğrencileri, kendilerine okullarında verilen 30 TL değerindeki hediye çekleri ile kırtasiyelerde istedikleri ürünlerin alımında kullandılar.

TDBB ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen yardım, ilçedeki öğrenci ve velilerin okul masraflarına anlamlı bir katkı sağladı. İlçede başta Kazak, Kırgız ve Afgan asıllı olmak üzere çok sayıda Türkistanlı ailenin de yaşadığı Zeytinburnu Belediye Başkanı ve TDBB Başkanvekili Murat Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Kırtasiye desteğimiz, ülkemizin geleceği olan öğrenciler için çok önemli bir yatırım. Bunun karşılığını yıllar sonra alacağız. Bu yıl, yaklaşık 18 bin öğrenciye kırtasiye desteği verdik. Bu sayede öğrencilerimizin bir takım kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak, velilerimize yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

28.12.2015