Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), UCLG-MEWA, Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi, 2016 Uluslararası Faaliyet Takvimi Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirdi. 16 Aralık 2015 Çarşamba günü UCLG-MEWA Merkezinde gerçekleşen toplantıya, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan ve tüm katılımcı kuruluşların dış ilişkiler yetkilileri katıldı.

Toplantıda 2016 yılı için kurumların planlanan faaliyetlerini paylaşan yetkililer, yıl içerisinde gerçekleştirilebilecek işbirlikleri hakkında da fikir alışverişinde bulundular. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, uluslararası etkinliklere Türkiye’den katılan yerel yöneticilerin aktif rol almalarının öneminin altını çizerken Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan Birliklerinin eğitim ve akademik faaliyetler konusunda ihtisaslaşmaya önem verdiğini ifade etti. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Sekreteri Fahri Solak ise Türkiye’de faaliyet gösteren Belediye Birlikleri arasında uyumlu ve verimli bir görev paylaşımı olduğunu belirterek ve “TDBB olarak biz de bu doğrultuda, hedef coğrafyamızdaki uluslararası organizasyonlara yoğunlaşıyoruz” dedi.

Toplantı sonunda katılımcılar, Birlikler arası bilgi paylaşımının çok faydalı olduğunu ve düzenli aralıklarla bu toplantıların yapılması gerektiği konusunda hemfikir olarak ev sahibi kurum UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’a teşekkürlerini ilettiler.

17.12.2015