Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Gebze Belediyesi ve Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti’nden Tyulyaçi Belediyesi, TDBB koordinatörlüğünde “Kardeş Şehir” protokolü imzaladı. Protokol, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’un Türkiye ziyareti kapsamında, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katıldığı Gebze’de düzenlenen toplantıda Belediye Başkanları Adnan Köşker ve Ildus Zaripov tarafından imzalandı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Tataristan Belediyeler Birliği işbirliğiyle 15-21 Mart 2015 tarihleri arasında Tataristan Belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri & Park, Bahçe ve Yeşil Alan Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı, iki sanayi şehrinin kardeş şehir protokolü imzalaması için önemli bir vesile oldu.

TDBB ve Tataristan Belediyeler Birliği işbirliğinde Sanayi şehri Gebze’nin yeni bir kardeş şehirle bağ kurulduğunu dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “İki belediye için de hayırlara vesile olsun. Artık bizim Tataristan’da onların da Türkiye’de bir evleri var” dedi. Tyulyachi Belediye Başkanı İldus Zaripov da Gebze Belediyesi ile imzalanan Kardeş Şehir Protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Başkan Köşker’i en kısa zamanda Tataristan’da ağırlamak istediklerini dile getirdi.

Tarih : 16.10.2015