222

Her yıl ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla, 80 kişilik gönüllü ekip, 4 tır, 2 otobüs, 4 minibüs ile Balkan topraklarında soydaş ve yurttaşlarımızla buluşmak için yola çıkan Bereket Konvoyu, bu yıl da yollara düştü. Yola çıkmadan yapılan Uğurlama Törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Aytekin Uyar, Balkan ülkelerinin konsolosları, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK’lar, projenin bağışçıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Başkan Atila Aydıner, “Balkanlar’da Ramazan projesi dostluk, barış, kardeşlik ve kültür projesidir. Biz Balkanlar’da sadece iftar sofraları kurmakla kalmıyoruz, aynı zamanda gönül sofraları da kuruyoruz. 10 yıldır Türkiye ve Balkanlar arasında dostluk köprüleri inşa ediyoruz. Bu önemli kültür projemizde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

2005 yılından bu yana Hırvatistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Karadağ, Yunanistan ve Arnavutluk olmak üzere 9 balkan ülkesinde ramazanda gönül sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesi Bereket Konvoyu, bu ramazanda da yine binlerce kişiyle aynı sofrada âmin dedi.