2222

Bu sene Altıncısı düzenlenen Keçiören Belediyesi Uluslararası Ramazan etkinlikleri çok sayıda ülkeye ev sahipliği yaptı.

Ramazan Etkinlikleri kapsamında, Ramazan coşkusunu ülke sınırları dışına taşıyan Keçiören Belediyesi, çeşitli coğrafyalarda da etkinlikler düzenleyerek bu coşkuyu dünya ile paylaşmayı sürdürdü. Bu çerçevede Kosova, Bosna-Hersek, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kırım ve Kıbrıs gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu 20 ülkenin katılımıyla Ramazan ayının her gecesinde farklı bir ülke ile kardeşlik köprüsü kuruldu.

Etkinliklerin açılış gecesinde sahne alan Aşk-ı Reyyan grubunun konseri Keçiörenli vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Açılış gecesi konserine Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın yanı sıra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Uluslararası Ramazan Etkinliklerinde temsil edilen ülkelerin büyükelçileri, çok sayıda milletvekili ve STK Temsilcisi katıldı.

Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin İlk İftar Sofrasında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Ramazan’ın ruhunu ve manasını yaşatmak adına kurduğumuz sevgi köprüleri bizleri kimi zaman Afrika’nın en uç noktalarına kimi zaman Balkanlar’ın yeşil coğrafyasına taşıyacak. Bosna’dan Filistin’e Afganistan’dan Kosova’ya bir zamanlar üzerinde beraberce huzur içinde yaşadığımız topraklardan gelen kardeşlerimizle senede bir kere de olsa yeniden buluşmanın heyecanını yaşayacağız” dedi.

Ramazan etkinliklerinde bir ay boyunca, ilgili ülke Büyükelçilikleri ile koordineli olarak, ülkelerin kültürel zenginliklerinin sergilendiği stantların açılması yanında, ülke folklor ve müzik grupları da sahne alarak izleyicilere farklı kültürel tatlar sundu.