222

Bağcılar Belediyesi, geleneksel Kazakistan iftarlarına bu yıl da devam etti. Kazakistan´ın önemli şehirlerinden biri olan Almaatı´da düzenlenen iftara Almalı Belediyesi yetkilileri, Kul Hoca Ahmet Yesevi İlim ve İrfan Vakfı Başkanı Ahmet Zekai Yakşi, Dünya Ahıska Türkleri Birliği yetkilileri, işadamları ve belediye meclis üyelerinin yanı 600’ü aşkın davetli katıldı. Bağcılar Belediyesi’nin kardeş şehri olan Almalı ilçesi ile birlikte düzenlediği “Gönül Sofrası” iftar programında önemli kardeşlik ve dostluk mesajları verildi.

Programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Türkiye ile Kazakistan’ın tek millet iki devlet olduğunun altını çizerek aynı inanca sahip milletler olarak da örnek bir dostluk ve dayanışma köprüsü oluşturduklarını belirtti. Çağırıcı, “Birbirimize sevgi hisleriyle bağlıyız. Türkiye ve Kazakistan’da mübarek Ramazan ayını bu yıl da huzurla yaşıyoruz” diye konuştu. Türk Cumhuriyetlerine ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Çağırıcı, Bağcılar’daki Hoca Ahmet Yesevi Vakfı ile birlikte birçok önemli projeye imza attıklarını söyledi.

İftar programı sonunda Çin devleti tarafından oruç tutmaları yasaklanan Doğu Türkistan’daki Müslümanlar için dua edildi.