katı atık

Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA işbirliğiyle 08- 14 Mart 2015 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, “Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” konulu Uzman Eğitimi Programı tamamlandı.

Programa 7 ülkeden 16 Yerel Yönetim Uzmanı Katıldı

Bir hafta süresince İstanbul ve Kocaeli’de gerçekleştirilen programa, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Moğolistan, Moldova ve Romanya’dan TDBB üyesi belediyelerin ilgili birimlerinden 15 uzmanın yanı sıra, Romanya’nın Valu Lui Traian Belediye Başkanı Florin Mitroi de katıldı. Birlik merkezinde gerçekleştirilen Açılış Töreninde Birliğe yeni üye olan Valu Lui Traian (Romanya) Belediye Başkanı Florin Mitroli’ye TDBB Üyelik Beratı da takdim edildi.

İSTAÇ, İZAYDAŞ ve Beyoğlu Belediyesi Tecrübelerini Paylaştı

Açılış programının ardından İstanbul’da kültür turu yapan katılımcılar, Topkapı Kültür Parkı ve 1453 Müzesini gezdikten sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Çadırına giderek belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar ve planlanan yeni projeler hakkında bilgi aldı. Program kapsamında katılımcılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTAÇ’ın Kemerburgaz Işıklı Kompostlaştırma ve Geri Kazanım Alanı, Odayeri Çöp Suyu Sızıntı Arıtma Tesisleri, Göktürk Tıbbi Atık Yakma İstasyonu, Hasdal Eski Vahşi Depolama Alanı ve Gaz Üretim İstasyonu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZAYDAŞ’ın Katı Atık ve Ayrıştırma tesislerine giderek belediyelerin Atık Yönetimi konusundaki faaliyetleri ve ayrıca Beyoğlu Belediyesi tarafından yürütülen “Geleceği Düşünüyoruz Geri Dönüştürüyoruz” Projesi hakkında bilgi aldı, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Uzmanlara Katılım Sertifikaları Takdim Edildi

“Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” içeriğiyle bir hafta süren ve 7 farklı ülkeden 16 uzmanın katılımıyla gerçekleştirilen Uzman Eğitim Programı, 13 Mart 2015 Cuma akşamı gerçekleştirilen Sertifika Töreniyle sona erdi. Uzmanların Katılım Sertifikaları, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak tarafından takdim edildi.

Eğitim fotoğrafları için tıklayınız

Tarih : 14.03.2015