LinksLinks2

1

Kısa adı WALD olan Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı tarafından periyodik aralıklarla düzenlenen Sultanahmet Buluşmaları’na Gazeteci Fuat Uğur’la devam edildi. “Katılımcı Belediyeciliğin Demokratikleşme Sürecine Katkısı” konusunun işlendiği programda belediyelerin iletişim çalışmaları da konuşuldu.

Yerel yönetimlerin daha da şeffaflaşması gerektiğini ifade ederek sözlerine başlayan Uğur, “Yerel yönetimlerde muhteşem bir şeffaflaşma ve buna bağlı olarak ilerleme var. Ancak biz daha da fazla şeffaflaşma istiyoruz. Yerel demokrasi geliştikçe, belediyecilikte başarının arttığını yaşayarak görüyoruz” dedi. Belediyelerin iletişim çalışmalarının da masaya yatırıldığı programda açıklamalarda bulunan Uğur, “Belediyelerin basınla doğru iletişim kurması gerekiyor. Bedrettin Dalan ve Nurettin Sözen’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediye muhabirliği görevinde bulundum. Çarpık yapılaşmanın Nurettin Sözen’le zirve yaptığını söyleyebilirim. Bugünlerde ise özellikle yapılaşma yoğunluğundan zaman zaman şikâyetçi olsak da çarpık yapılaşmanın olmaması, şehirde yaşayanlar için önemli bir fırsat. Ancak nüfus yoğunluğunun da burada durması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“ALMAN TURİSTLER DEMİR PARMAKLIKLARDAN ATLARDI”

Programın sonunda bir hatırasını anlatan Gazeteci Fuat Uğur, “Modern belediyeciliğin giderek yaygınlaştığı günümüzde, eski yıllarda olduğu gibi komik görüntülerle karşılaşmıyoruz. Eminönü-Karaköy gibi yoğunluğun olduğu turistik bölgelerde eski yıllarda enteresan görüntülere rastlardık. Belediye muhabirliği yaptığım, doğru düzgün altgeçidin, üstgeçidin olmadığı yıllarda belediye, Eminönü’nde demir parmaklıkla yolu bölmüştü. Halkımız da toplu halde parmaklıkların üzerinden atlardı. Halkımızı gören Alman turistler de demir parmaklıkların üzerinden atlar, yaşlı turistler zorlanırdı. Zaman zaman belediyelerimize kızsak da, eskilerde hayatı zorlaştıran belediyeler, bugünlerde hayatı kolaylaştıran belediyelere dönüştü” dedi.

CEMİL ARSLAN: HEDEFİMİZ YEREL DEMOKRASİYİ ARTIRMAK

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman ve Marmara Belediyeler Birliği eski Genel Sekreterlerinden Fikret Toksöz’ün de katıldığı programın ardından açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan, Fuat Uğur’u keyifle dinlediğini belirtirken, WALD ile gelecek dönemde yoğun işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Arslan, “UCLG-MEVA teşkilatı ile paralel çalışan WALD ile belediyeciliğin gelişmesi ve ilerlemesi noktasında benzer düşüncelerdeyiz. Ortak akılla hareket ederek, yerel yönetimlerin gelişimine katkı sağlayacağız. Hepimizin ortak amacı, yerel yönetimlerin çıtasını yükseltmek ve yerel demokrasiye katkı sunmak olmalıdır. Önümüzdeki günlerde WALD Yönetimini ve Başkan Mehmet Duman’ı ziyaret ederek işbirliği konusunda görüşeceğiz. WALD ile yalnızca yöneticiler arasında değil, personel arasında da diyalog geliştirerek işbirliğini artıracağız” diye konuştu.

Tarih : 06.03.2014

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43