1

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Bağcılar Belediyesi işbirliğinde, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da iftar programı düzenledi. Lefkoşa Merit Royal Otel’de düzenlenen iftar programına TDBB YK Üyesi, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın yanı sıra, Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, TDBB Eş Başkanı, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan TDBB YK üyesi Lokman Çağırıcı, “Öncelikle böyle güzel bir iftarda, bizim için tarihi önem arz eden KKTC’de bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. TDBB olarak yıllardır yurtdışı iftar programlarımıza bu yıl KKTC’ni de ekledik. İnşallah önümüzdeki hafta Arnavutluk’ta daha sonra Kazakistan programlarımız olacak. Biz yerel yöneticiler yerel belediyelerle işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam ederken insan odaklı bir çalışma sergiliyoruz” dedi.

Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise “Milletvekilliğim yanı sıra Parlamentolar Arası Kuzey Kıbrıs Dostluk Grubu başkanıyım. Bu iftara katılmaktan büyük onur duyuyorum. Bu mübarek aylar bizlerin bir olmamıza, beraber olmamıza vesile olanlara teşekkür ediyorum. Kuzey Kıbrıs’ta yerel seçimler geçtiğimiz hafta yenilendi bu vesileyle seçimi kazanan bütün belediye başkanlarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Türkiye’den gelen konuklara hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bu tür organizasyonlara katılmaktan mutluluk duyuyorum. Bu organizasyon bizim için çok önemli bir zamanda oldu. Yakın zamanda KKTC’de yerel seçimlerde seçilen başkanları tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Tarih : 10.07.2014