1

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) çalışanları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü eğitim merkezinde İlkyardım eğitimi aldı.

İki gün süren eğitim kapsamında katılımcılara, genel ilkyardım bilgileri, hasta / yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği( suni solunum ve kalp masajı), kanamalarda ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmasında ilkyardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, hayvan ısırmalarında ilkyardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım ve hasta/yaralı taşıma teknikleri konularını içeren temel ilk yardım eğitimi verildi.

Hasta veya yaralının yaşam şansını arttırmak, kaza sonrası oluşabilecek sakatlıkları önlemek için ilk yardım eğitiminin önemine vurgu yapan eğitmenler, doğru şekilde yapılan müdahalenin hayat kurtardığının öneminin altını çizdi.

Eğitim sonunda, birlik çalışanlarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü tarafından ilkyardım eğitimi katılım belgesi verildi.

Tarih : 01.04.2014