1

Edirne Valisi Hasan Duruer ve Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM Başkanı Süleyman Şensoy Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ni (TDBB) ziyaret etti.

TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt’un ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette,  TASAM organizatörlüğünde 28-30 Mayıs tarihlerinde Edirne’de düzenlenecek olan 3.Dünya Türk Forumu ile ilgili işbirliği konusu görüşüldü.

3.Dünya Türk Forumu Edirne’de

Bu yıl Edirne’de üçüncüsü düzenlenecek Dünya Türk Forumu’na katılımın sağlanması konusunda gereken desteğin verileceğini ifade eden Başkurt,  forum teması olarak belirlenen “Türk Cumhuriyetleri; Kültür Diplomasisi ve Turizm” alanında da ortak çalışma yapılabileceğini ifade etti.

Birliğin çalışmaları hakkında bilgi alan Edirne Valisi Hasan Duruer Edirne’nin tarihteki önemine dikkat çekerek, TDBB ile ortak çalışma yapmak istediklerini ifade etti. Türk Dünyası’na yönelik yapılacak çalışmalarda Edirne’nin de mutlaka olması gerektiğini belirten Duruer, UYEM Eğitimlerinde destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ve buna yönelik çalışmalarda işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

Tarih : 25.02.2014