1

Üyeler arası ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüşmeler yapmak üzere, Azerbaycan Adalet Bakanlığı Belediyelerle Çalışma Merkezi Başkanı, TDBB Eşbaşkanı Mehdi Selimzade’nin daveti üzerine Bakü’ye giden Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) heyeti birçok kurum ve kuruluşu ziyaret etti.

Kuba Valisi’ne İşbirliği Ziyareti

Programın üçüncü gününde, heyette bulunan TDBB Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adem Esen TDBB Eşbaşkanı Mehdi Selimzade ziyareti esnasında gündeme gelen Türkiye’deki Belediyelerin çalışmasıyla ilgili Azerbaycan belediyeleriyle bilgi ve tecrübe paylaşımıyla ilgili sunum yapmak üzere Bakü’den Kuba şehrine geçerek Kuba Valisi Müberiz Agaev’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Kuba şehrindeki stratejik planların uygulanması için belediyeler arasında yarışma başlattığını ve yıl sonunda en iyi çalışan belediyelere ödül vereceklerini belirten Vali, yerel yönetimlerin gelişimine verdikleri önemden bahsetti.

Belediyecilikte Tecrübe Paylaşımı

Ziyaret sonrasında, Prof. Dr. Adem Esen, Gaydar Aliyev Kültür merkezinde Kuba ilçe belediye başkanları ve yardımcılarından oluşan 150 kişilik gruba belediyecilik ve Türkiye’deki belediyeciliğin işleyişi hakkında seminer verdi.

Bir saat süren programda, aynı zamanda Konya – Selçuklu Eski Belediye Başkanı olan Esen, belediye başkanlığı yaptığı dönemlerdeki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı ve konuyla ilgili katılımcıların sorularını yanıtladı.

Tarih : 21.02.2014