1

TDBB, Keçiören ile Birlikte Fuarda

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile bu yıl 30 Ocak – 2 Şubat tarihlerinde düzenlenen 18. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’na (EMITT) 71 ülkeden 5 bin civarında ulusal ve yerel kamu kuruluşu, özel turizm şirket ve acentesi katıldı.

Ankara Keçiören Belediyesi ile birlikte Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de standının bulunduğu fuarın  açılışı, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı’nda 30 Ocak’ta gerçekleştirildi. Açılışa, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, milletvekilleri, bürokratlar ve turizmle ilgili çok sayıda yerli yabancı uzman katıldı.

Turizm Dünyanın Barış Projesidir

Açılışta konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Turizm dünyadaki en sivil ve demokratik sektördür, dünyanın barış projesidir” dedi. Turizmin hiç kaybedeni olmayan ve ilgili herkese ve ülkeye her zaman kazandıran bir sektör olduğunu belirten Bakan Çelik, Türkiye’nin turizm sektöründe dünyada ilk 5’e girmesi için çaba sarf ettiklerini vurguladı.

Bu yıl konuk ülke olarak Arjantin’in seçildiği ve dünyanın turizmle ilgili en büyük 5 fuarı arasında yer alan Emitt Turizm Fuarı’na katılan tüm kurum ve kuruluşlar ülkelerinin, kentlerinin sahip oldukları tarihi mirasları, doğal güzelliklerini, ekonomik ve kültürel değerlerini sergiledi. Turizm Fuarı, 2 Şubat’ta sona erdi.

Tarih : 03.02.2014