1

“Yerel Yönetimler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı Bu Kez Afganistan İçin Düzenleniyor”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde; Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) 2013 yılı III. Dönem Afganistan Eğitim Programı 18 – 24 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

T.C. Kamu Kurum ve Kuruluşları, Büyükşehir Belediyeleri,  TDBB üye belediyeleri ve Akademisyenlerin katkıları ile düzenlenecek eğitim programına, Afganistan İslam Cumhuriyeti Kabil Şehri’nden belediyeler katılacak.

Kabil Şehri 16.Bölge Belediye Başkanı Dawud SHİNWARİ başkanlığındaki 15 kişilik Yerel Yönetim temsilcilerinden oluşan  heyet, bir hafta sürecek program kapsamında, İstanbul’daki birçok belediye ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi’nin örnek projelerini görerek, mali yapı , sosyal belediyecilik, kentsel dönüşüm ve planlama , Afet Yönetimi gibi konularda alanında uzman isimlerlerden bilgi alacak ve bir çok  farklı uygulamayı yerinde inceleme imkanı bulabilecek.

Üyeler arası bilgi ve tecrübe paylaşım programının açılışı 18 Kasım’da TDBB Merkezinde yapılacak, Kocaeli Büyük Şehir Belediye’sinde düzenlenecek sertifika töreniyle program sona erecektir.

Tarih : 14.11.2013