1

Girne Belediye Başkanı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nde

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve beraberindeki heyet, 20 Eylül Cuma günü TDBB merkezini ziyaret etti.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve TDBB ile işbirliği kuruluşu olan Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) üyesi belediye başkanlarından oluşan heyet, birlik merkezini ziyaret etti. TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt tarafından karşılanan heyete, toplantı salonunda Birliğin çalışmaları hakkında bilgi verildi. Birliğin yerel yönetimlerle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşım aktarımı yaparken gerektiğinde teknik imkanlarıyla da üyelerine destek olduğunu belirten Başkurt, Kuzey  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin en çok ortak program yapılan üyelerden olduğunu ifade ederken, İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen İpekyolu Pazarının, birçok ülkeyi Sultan Ahmet Meydanına taşıdığını belirtti ve pazarda stant açılmasına destek verdikleri için ve ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti.

Heyet adına konuşan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Girne’nin TDBB’ye yeni üye olduğunu belirterek, birliğin Kıbrıs’ta yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi. TDBB’nin dünyaya açılan pencereleri olduğunu ifade eden Aygın, bu birliğe üye olmalarının, tecrübe, bilgi paylaşımı ve hizmet açısından avantaj sunduğunu sözlerine ekledi.

Hediyeleşmenin ardından  heyete, Topkapı Panaroma 1453 Müzesi ve Türk Evlerinin gezdirilmesiyle ziyaret sona erdi.

Tarih : 23.09.2013