1

Trakyakent Belediyeler Birliği’ne Ziyaret

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Sekreteri Mustafa Başkurt Trakyakent Belediyeler Birliğinin daveti üzerine 17 Eylül Salı günü Tekirdağ’a giderek, Trakyakent Birlik Başkanı, Tekirdağ Belediye Başkanı, Op. Dr. Adem Dalgıç’ı makamında ziyaret etti.

Trakyakent Birlik Müdürü Sinan Çetiz’in de katıldığı ziyarette, Başkurt işbirliği çalışmaları konusunda görüşlerini belirtirken, TDBB’nin yaptığı tarihi ve kültürel mirasın korunması, geliştirilmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımı ile, kardeş şehir çalışmalarını anlattı. Trakyakent Belediyeler Birliği’nin bölgede büyük bir birikim ve tecrübeye sahip bir kuruluş olduğunu söyleyerek, ortak çalışmalar yapmak için Trakyakent ile işbirliğinin önemli olduğunu vurguladı.

Trakyakent Birlik Başkanı, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, birlikte güzel çalışmalara imza atabileceklerini belirterek; “Trakyakent olarak yapmış olduğumuz protokoller gereği çalışmalar yapıyoruz. Batı Trakya başta olmak üzere İspanya ve İtalya bölgesel birlikleri ile iş birliği çalışmalarımız var. Bulgaristan Belediyeler Birliği başta olmak üzere Bulgaristan’ın Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile temaslar kurduk. Muhtarlarımızı, iş adamlarımızı ve bazı kuruluşları çalışmalarımıza dahil ediyoruz. Ticaret ve sanayi alanında Türk işadamlarımıza büyük imkanlar sunduk. Yunanistan’da yapılmış olan protokollerimiz var. Aktif çalışan bir yapıya sahibiz. Kardeş şehir ve işbirliği çalışmalarına da büyük önem veriyoruz” dedi.

Başkan Dalgıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, TDBB’nin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve gittikleri yerlerde TDBB’nin yaptığı çalışmalarla karşılaştıklarını belirterek yaptıkları çalışmalar için Başkurt’a teşekkür etti.

Ziyaret sonrasında TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt, Trakyakent Birlik Müdürü Sinan Çetiz ile bir toplantı yaparak, Trakyakent’in gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili detaylı bilgi aldı. Toplantıda, Trakyakent birliğine üye belediyelerden, TDBB’ye de üye olması düşünülen belediyeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.