1

TDBB Başkanı Karaosmanoğlu ile TÜRKPA Genel Sekreteri Ramil Hasanov, iş birliği protokolüne imza attı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Türk Dili Konuşan Ülkeler Asamblesi (TÜRKPA) Genel Sekreteri Ramil Hasanov arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre TDBB ile TÜRKPA, üyeleri olan yerel yönetimler ve ülke parlamentoları arasında işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesi, tecrübe paylaşımının sağlanması amacıyla düzenlenecek ortak etkinliklerde işbirliği yapacak.

Tecrübe Paylaşımı

Beş yıllı süre için imzalanan protokole göre TDBB ile TÜRKPA; kongre, konferans, sempozyum, eğitim, seminer, teknik gezi gibi programların düzenlenmesi sürecinde fikir alışverişinde bulunacak. Ayrıca farklı ülkelerin yerel yönetimler alanındaki birikimlerini öğrenmeleri konusunda, karşılıklı tecrübe alışverişine yönelik çeşitli eğitim programları ve sempozyumlar düzenlenecek.

Sonuçları Olumlu Olacak

Protokolü değerlendiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’TDBB olarak TÜRKPA ile yaptığımız iş birliği protokolünün Türk dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Bu iş birliğinin çok olumlu sonuçları olacağına inanıyorum’’ ifadesini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu, günün anısına Hasanov’a bir hediye takdim etti.

Tarih : 04.09.2013