1

Dört gün sürecek işbirliği görüşmeleri İçin İstanbul’a gelen Malta Yerel Yönetimler Derneği Başkanı  Marc Scant ve Genel Sekreter Jimmy Margo ve  Hal Gharghur Şehri Belediye Başkanı Mario Gauci TDBB merkezinde, TDBB Başkan Yardımcısı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın  ve TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt tarafından karşılandı.

Heyete öncelikle birlik merkezi  hakkında bilgi verildi. Toplantı salonunda devam eden görüşmede TDBB Başkan Yardımcısı Murat Aydın, birliğin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kardeş şehir etkinlikleri ve uluslararası yerel yönetim eğitimleri hakkında detaylı bilgilendirme yapan Aydın, İstanbul’a ilk kez gelen konuklar için şehrin tarihi ve kültürel yapısından da bahsetti.

Malta ekonomisi  ve sanayi yatırımlarındaki gelişmelerle ilgili bilgi veren Malta Yerel Yönetimler Derneği Genel Sekreteri Jimmy Margo, Malta’nın her türlü yatırım konusunda Türkiye ile işbirliğine açık olduğunu belirterek yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında önerilerde bulundu.

Karşılıklı ilişkileri geliştirmek açısından önemli olan bu ziyaret sonrasında Malta heyeti, Büyük Şehir Belediyesi’ni ziyaret etti.Heyet Yarınki temaslar kapsamında  MÜSİAD ve KASİAD ile görüşecek.

 

Tarih : 28.08.2013