1

İBB’nin Sancaktepe Yatırımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sancaktepe’ye yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım temel atma ve açılış törenine, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mustafa Başkurt, Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile AK Parti Milletvekileri Bilal Macit, Osman Boyraz, Mehmet Domaç, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, çok önemli bir açılış ve temel atma töreninde daha İstanbullularla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bu yürüyüş sayın Başbakanımızın başlattığı hizmet kervanının bir yürüyüşü. Bu yürüyüş milletimizin yeniden kendine geliş yürüyüşüdür” dedi.

Sancaktepe’de yaptıkları yatırımların 400 milyon TL’yi aştığını belirten Topbaş, Sancaktepe’ye 3 ayrı metro hattının geleceğini müjdeledi.

Törende konuşmaların ardından Kadir Topbaş, Aziz Babuşçu ve beraberindekiler, çocuklarla birlikte butona basarak Sancaktepe Meydan Parkı açılışı ve Yenidoğan Kültür Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirildi.

Tarih : 23.08.2013