1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kore Gyeonsangbuk-do Eyaleti’nin ortak çalışmalarıyla, 31 Ağustos – 22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da “İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür EXPO 2013” fuarı gerçekleştirilecek.  Etkinlik kapsamında, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin destekleriyle “İpek Yolu Pazarı” ve “Dünya Halk Oyunları Festivali” de düzenlenecektir.

Dünyanın değişik coğrafyalarından insanları bir araya getirecek fuarda katılımcılar, 23 gün boyunca Sultanahmet Meydanına kurulacak stantlarda, kültürlerinin tanıtılmasına imkan sağlayan “İpek Yolu Pazarı” etkinliğiyle yöresel kıyafetler içerisinde kendi ülkelerinin el işi ürünlerini, özel yemeklerini, kıyafetlerini ve diğer kültürel ürünlerini sergileyecek.

TDBB desteğiyle stant açacak ülkeler; Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Moldova, Gagavuzya, Dağıstan, KKTC, Kırım,  Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Tataristan, Romanya.

Fuar kapsamında düzenlenecek Dünya Halk Oyunları Festivali’ne katılacak olan ülkeler ise şöyle; Kırgızistan, Irak Kerkük Türkmenleri, Gagavuzya ve Tataristan.

Dünya milletlerinin kaynaşmasına öncü olan, Doğunun gizemi ve Batının realitesini bir araya getiren rüya kent İstanbul’daki “İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür EXPO 2013″e sizleri de bekliyoruz.

 

Detaylı Bilgi :www.igwce2013.org.tr