1

1 Ağustos Perşembe akşamı, Topkapı Kültür Parkındaki Türk Dünyası Zinnet Restoranda gerçekleşen yemeğe İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, Tataristan Türkiye Temsilcisi Aydar Gasgullin, Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov, Türkmenistan Başkonsolosu Orazmukhamed Chariev, Rusya Federasyonu Başkonsolos Temsilcisi Aleksandr Hatilov, Başkortostan Temsilcisi Raşit Bataov, Kültür A.Ş. İdari İşler Müdürü Salih Doğan,  Türk Dünyası Belediyeler Birliği Dış İlişkiler Uzmanları, vakıf ve derneklerden temsilciler ile İstanbul\’da okuyan Tatar öğrenciler katıldı.

Misafirleri karşılayan Tataristan Temsilcisi Aydar Gasigulin Kültür A.Ş’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Ramazan Bayramının herkese sağlık ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Kültür A.Ş. İdari İşler Müdürü Salih Doğan, iftar sonrasında yaptığı konuşmasında Topkapı\’da gerçekleştirilmesi istenilen Türk Dünyası Kültür Mahallesi projesinin, İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın en büyük hayali olduğunu bir kez daha belirterek bu parkın uluslar arası etkinliklere ev sahipliği yapmasını,  insanlar arası birlik beraberlik hedefini ileri daha ileri götürmesini  temenni ettiklerini belirtti.

Program, selamlama ve teşekkür konuşmalarının ardından sona erdi.

Tarih : 01.08.2013