1

Ramazan ayı boyunca Bağcılar’da kurduğu iftar sofralarının yanı sıra Çanakkale ve Edirne gibi şehitler diyarlarında da iftar sofraları kuran Birlik Üyemiz Bağcılar Belediyesi, bu yıl da Birliğimize üye belediyelerin bulunduğu ata yurdu Kazakistan’ın Almaata şehrinde kardeşlik sofrası kurdu. Kazak, Türk ve Ahıska Türklerinin bir araya geldiği iftara,   İstanbul Milletvekilli Feyzullah Kıyıklık, Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı katıldı.

Katılımcılar, Kazak mutfağının meşhur yiyecekleri şelpek (pide şeklinde lokma) boğursak (küçük yuvarlak lokma), çorba, koyun pilavı ve peş parmak  (koyun başı), salata ve Türk usulü baklavalardan oluşan ikramlarla oruçlarını açtı.

Yemeğin ardından Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Milletvekilli Feyzullah Kıyıklık, Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem katılımcılara hitaben birer konuşma yaptı.

 

Konuşmaların ardından genç ozan Bakdavlet sazıyla birlikte kahramanlık şiirlerini seslendirirken, Türkiye’de eğitim gören ilk talebelerden olan Jaken Omarov ilahiler söyledi. Daha sonra sahneye gelen Melamen İlahi Grubu da davetlilere birbirinden güzel ilahiler okudu.

Tarih : 24.07.2013