1

Birlik merkezimizde, 16 Temmuz Salı günü  Teknoloji Bağımlılığı ve Sosyal Medya kullanımı konulu eğitim yapıldı.

Birlik çalışanlarımızın yanı sıra  üyelerimiz Beykoz ve Pendik Belediyelerinden çalışanların da katıldığı eğitim, Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Mehmet PALANCI tarafından verildi.

Yaklaşık, üç saat süren programda genel hatlarıyla, insanların doğduğu andan itibaren güven duyacak bir şeylere ihtiyaç duyduğundan, bu ihtiyaçları karşılanamayan bireylerin kendilerini dış dünyadan uzaklaştırarak, gerçekçi olmayan benlikler ortaya çıkartmasından ve bunun internet üzerinden kolayca sergilemelerinden bahsedildi.

Gezi olaylarındaki sosyal medya kullanımı ve olaylara destek veren bir grup öğrenci üzerinde yaptığı araştırmalardan da bahseden Palancı, çocuklarımızın gerçek ihtiyaçlarını doğru şekilde belirlemenin ve aile içerisinde onlara ciddi sorumluluklar vermenin önemine de değindi.

Bağlanma ve bağımlı olmanın ciddi farkları olduğunu anlatan Palancı, bağımlı olmanın psikolojik rahatsızlıkları beraberinde getiren tehlikeli bir süreç olduğunu sözlerine ekledi.

Katılımcılar tarafından ilgiyle dinlenen eğitim, soru-cevap kısmının ardından katılımcılara sertifika verilmesiyle sona erdi.

Tarih : 16.07.2013