1

Mart ayında Kenya’da yapılan yerel yönetim seçimlerinde, Tana River Bölgesi’nden  Vali Seçilen Amb. H.T. Dado ve beraberindeki heyet, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere ülkemize  geldi.

Tecrübe ve Bilgi paylaşımı için bugün birliğimizi de ziyaret eden Vali’yi Genel Sekreterimiz Mustafa Başkurt makamında ağırladı.

Heyete, Birliğimizin 2012 yılında Somali ve Kenya’lı yerel yöneticiler için düzenlediği  Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı hakkında bilgiler aktarılırken, programın raporu kendilerine takdim edildi.

Rapordan istifade edeceklerini belirten Vali,  Kenya’da üyemiz olan Garissa Belediye’sinin birliğimizle yaptığı faaliyetlerin dikkat çektiğini söyledi. Tana River’ın da Türkiye’deki belediyelerle ortak faaliyetler yapmak istediğini sözlerine ekleyen Vali,  Bu konuyla ilgili çalışmaların detaylandırıldıktan  sonra Birliğimizle paylaşılacağını sonrasında da bu faaliyetlerle ilgili Birliğimizden destek almak istediklerini belirtti.

Görüşme sonrasında, Genel Sekreterimiz Mustafa Başkurt, Vali Dado’ya hediye takdim etti. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sona erdi.

Tarih : 05.07.2013