1

BİRLİK HEYETİMİZ KAZAKİSTAN’DA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ
Kazakistan Kızılorda Eyaleti (Eski) Valisi’nin daveti üzerine gerçekleşen ziyarette Birlik Genel Sekreterimiz Mustafa Başkurt, KASİAD Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Aydın, Dış İlişkiler Uzmanımız Laura Akgül ve bir grup işadamı yer aldı.
23 Haziran’da başlayan ziyaret programı beş gün sürdü.
İlk gün heyetimiz Seha Company şirketini ziyaret etti. Ziyarette T.C. Almatı Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Osman Elgun, Seha Company Genel Müdürü Murat Eroğlu bulundu. Genel Müdür şirket hakkında geniş bilgi verdi ve Kazakistan ekonomisi hakkında sorular yöneltti.
Osman Elgun konuşmasında  “Bu ziyareti araştırma ve tanışma ziyareti olarak sayalım, ve eylül-ekim aylarında daha da geniş program planlayalım” dedi.
ALMATI TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİYARETİ
Heyetimizi Almatı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Biyarov Muhtarhan makamında karşıladı. Tanışmanın ardından Kazakistanlı yetkililer yatırımlar ve ekonomi hakkında geniş bilgiler verdiler.
VALİLİK ZİYARETİ
Görüşmede Kızılorda valisi Krymbek Kusherbayev, Kızılorda vali yardımcısı Nurtayev Rizakul, Kızılorda Belediye Başkanı Nalibayev Nurlybek ve Kızılorda eyaleti Nur Otan Partisi Başkan Yardımcısı  Abzal Muhimov katıldılar.
BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ
Kızılorda Belediye Başkanı Nalibayev Nurlybek heyetimizi karşıladı. Nulybek Belediye çalışmalarıyla ilgi bilgiler verdi.
KIZILORDA ESKİ VALİSİ, KAZAKİSTAN REKABET KURULU BAŞKANI ZİYARETİ
Eski Vali Bolotbek Kuandikov  (Kazakistan Rekabet Kurulu Başkanı) da makamında ziyaret edildi.

Tarih : 27.06.2013