1

25 NiSAN 2013

Sempozyumun açılış konuşması ev sahibi Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar tarafından yapıldı. Başkan Özçınar bu sempozyumun düzenlenmesinde desteklerinden dolayı Türkiye Belediyeler Birliği ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne ve katılımcı kuruluş ve yerel yöneticilere teşekkür etti.

SEMPOZYUMA KKTC BAŞBAKANI KATILDI

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği(KTBB)’nin ev sahipliğinde ve Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) ile birlikte organize edilen, birliğimiz tarafından desteklenen ‘’Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi Sempozyumu’’, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’nin Girne şehrinde yapıldı. Sempozyuma Başkanımız Karaosmanoğlu’nun yanı sıra KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Birleşmiş Kentler Asya Bölge Teşkilatı Genel Sekreteri Mehmet Duman, TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör ile KTBB, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Birliğimiz Genel Sekreteri Mustafa Başkurt katıldı.

YAVRU VATAN KUZEY KIBRIS

Birlik Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, KKTC’de düzenlenen ‘’Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi Sempozyumu’’na katıldı. Sempozyumdaki konuşmasında Birlik Başkanımız ‘’Türkiye’de elde ettiğimiz yerel yönetim kalitesini gönül dostlarımızın bulunduğu coğrafya ile paylaşmalıyız’’ dedi. Sözlerine Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek başlayan Başkanımız Karaosmanoğlu, ‘’Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile birlikte birçok faaliyete imza attık. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta eğitim, bilgi ve tecrübe paylaşım programları gerçekleştirdik. Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası alanda tanınması için değişik ülkelerden yerel yöneticilerin katıldığı programlarda Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin bulunmasına özen gösterdik’’ ifadesini kullandı.

TECRÜBE PAYLAŞIMI

Birliğin beş eş başkanından birisinin Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar olduğunu hatırlatan Başkanımız, ‘’Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’yle ortak yaptığımız çalışmaların gururunu yaşamaktayız. Artık bir ekol haline gelen uluslararası belediyecilik çalışmalarımızı daha üst seviyeye çıkartmak, bilgi ve tecrübelerimizi Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs ile paylaşmak durumundayız. Çok geniş coğrafyada, gönül dostlarımız var. Akraba, dost ve gönüldaşlarımızın yaşadığı bütün coğrafyalarda yerel yönetim kalitesini, yaşam standartlarını yükseltmek bizim hedefimiz olmalıdır’’ şeklinde konuştu. Tarih : 25.04.2013 Tarih : 25.04.2013