1

(R.F.) DAĞISTAN’IN TÜRKİYE’DEKİ YETKİLİ TEMSİLCİSİ TAVLU KAZAKBIEV, BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.
(R.F.) Dağıstan‘ın Türkiye’deki Yetkili Temsilcisi Tavlu Kazakbiev Birliğimizi ziyaret etti.                                      Birlik Genel Sekreterimiz Mustafa Başkurt Tavlu Kazakbiev’i yeni görevinden dolayı kutlayarak başarılarının devamını diledi. Başkurt ayrıca Türk dili konuşan ülkelerin kültürünü tanıtmak , korumak ve geliştirmek amacıyla kendisiyle uyum içinde işbirliği yapmayı umduğunuda dile getirdi.Görüşme sırasında TDBB’nin 2013 yılı kapsamında yapılacak faaliyetler ve etkinlikler de konuşuldu.TDBB’nin etkinliklerine, birliğimize üyesiolan (R.F.)Dağıstan’ın her zaman aktif bir şekilde katılması gerektiği dile getirildi.
(R.F.)Dağıstan Cumhurbaşkanının 15-16 Nisan’da İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesinde bir programa katılacağı, buradaki programda kendisine Birliğimiz faaliyetleri ile ilgili bilgi verileceği belirtildi.
Toplantıya Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Tavlu Kazakbiev, Kansaubiy Miziev, Birlik Genel Sekreterimiz Mustafa Başkurt ve Dış İlişkiler Birimi katıldı.

Tarih : 03.04.2013