1

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Birlik Merkezimizde
Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu TDBB merkezinde ağırlandı. Başkonsolos TDBB Başkan Yardımcısı Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Birlik Genel sekreteri Mustafa Başkurt ve Dış İlişkiler Birimimiz tarafından karşılandı. Görüşme birliğimizin toplantı salonunda gerçekleşti.
Başkan Murat Aydın başkonsolosa hoş geldiniz konuşması yaptı. Aydın ‘Türklerde ev alma, komşu al atasözü vardır. Rusya Federasyonu gibi ülkeye komşu olduğumuzdan dolayı mutluyuz” diyerek sözlerine başladı. Başkan Yardımcımız Murat Aydın, Rusya Federasyonu’nun yerel yönetimleri ile tecrübe paylaşımı yapmak istediklerini de dile getirdi.
Başkonsolos Aleksey Erkhov Birliğimizin davetinden dolayı teşekkürlerini bildirdi. Türkiye’de üç senedir bulunduğunu ve bu dönem içerisinde TDBB hakkında çok güzel haberler duyduğunu  söyleyen Başkonsolos Aleksey Erkhov birliğimizin merkezinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
Birliğimiz Başkan Yardımcısı Murat Aydın Birliğimiz hakkında bilgiler verdi. Aydın “Birliğin amacı üyesi olan halkların yaşam kalitesini değiştirecek etkinlikler yapmak, tecrübe paylaşımı düzenlemek. Rusya Federasyonunu biz en büyük ortağımız olarak görüyoruz. Ve sizlerin desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Birliğimizin işbirliği teklifine sıcak baktığını bildiren Başkonsolos Aleksey Erkhov 2013 etkinliklerine katkıda bulunacağını belirtti.
Birliğimiz şeref defterinin konuğumuz Başkonsolos Aleksey Erkhov tarafından imzalandı. Program hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu