1

Kazakistan Kızılorda Valisi’nden Birliğimize ziyaret

02-Ocak 2013 tarihinde faaliyetlerimizi incelemek üzere Kazakistan Kızılorda Eyaleti Valisi Kuandıkov Bolatbek Bayanoviç kalabalık bir heyetle birliğimizi ziyaret etti.

Ziyarette Vali Kuandıkov Bolatbek Bayanoviç’in yanı sıra Kızılorda Eyaleti Milli Eğitim Müdürü Muhimov Abzal Sansızbayeviç, Eyalet Girişimcilik Daire Başkanı Akjigit Ardager, Valis Danışmanı Erjan Uais, Katev Başkanı Mehmet Mesut Ata, Yardımcısı Abdurahman Sel gibi isimler katıldı.

Valiyi Birlik Merkezimizde Başkan Yardımcılarımızdan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul İl Genel Meclisi Başkanı Hüsamettin Koçak ve Genel Sekreterimiz karşıladı. Çağırıcı ve Koçak  tarafından birliğimiz hakkında bilgiler aktarıldı. Kazak heyetini TDBB’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen Çağırıcı “Biz yerel yönetimciler olarak,TDBB çatısı altında ortak paydada güzel hizmetler yapabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Kazak Vali Kuandikov ise Türkiye’nin birçok tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmak istediklerini söyledi. Türkiye’ye davet edilmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kuandikov, ticari turizm ve ekonomik alanı başta olmak üzere iki ülke arasında işbirliği yapılabilecek çok imkanlar olduğunu kaydetti.

Program kapsamında Kızılorda Eyaleti Valisi Kuandıkov Bolatbek Bayanoviç Birliğimiz şeref defterini imzaladı. İmza töreninin ardından hediyeleşme gerçekleşti. Kazak Milli kıyafetleri giydirilen Başkan Yardımcılarımız ile konuk heyetimiz birlikte hatırı fotoğrafı çektirdiler.

Akşam programında ise Birlik Başkan Yardımcılarımızdan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu makamında ziyaret edildi. Eyüp Sultan hazretleri ve Eyüp Belediyesi hakkında bilgiler veren İsmail Kavuncu, Kazak heyete türbe ve camiyi gezdirdi. Ardından Başkan Kavuncu tarihi Pierre Loti tepesinde heyet onuruna akşam yemeği verdi.