1

Birlik Başkanımız Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Filistin’in Gazze şeridinde yer alan Jabalia Al.Nazl Belediye Başkanı İsam Jude’yi misafir etti. Konuk belediye başkanı Jude, Gazze şeridinde yer alan 25 belediye adına Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiğini söyledi. Görüşmede Birlik Genel Sekreterimiz de yeraldı.
JABALİA BELEDİYE BAŞKANI
Filistin’in Jabalia Al.Nazl Belediye Başkanı Jude, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanı Karaosmanoğlu’na Gebze’deki hizmet binasında konuk oldu. TDBB üyesi belediyelerden biri olan Cebaliye’nin belediye başkanı Jude, kendisini ağırlamasından dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.
BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ
Gazze şeridinde yer alan 25 belediyeyi ve buralarda yaşayan 220 bin nüfusu temsilen Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiğini dile getiren Jude, Filistin’de sokakların temizlenmesi, çöplerin toplanması ve diğer belediyecilik hizmetlerinde zorluklar yaşadıklarını anlattı. Türkiye’nin her zaman Filistin’in yanında yer aldığını ve bu nedenle şükran borçlu olduklarını ifade eden Jude, TDBB’nin belediyecilik konusundaki bilgi ve birikiminden yararlanmak istediklerini aktardı.
TDBB DESTEK OLACAK
TDBB olarak Filistin’in Gazze şeridinde yer alan belediyelerin yaşadığı bu sorunları üye belediyelerle de paylaşacaklarını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Manevi desteğimiz ve gönlümüz Filistinli kardeşlerimizle beraber. TDBB olarak, Gazze’deki kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’’ ifadesini kullandı.