Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Bosna Hersek Üyelerinden Zivinice Belediye Başkanı Began Muhiç ve beraberindeki heyet, 8 Kasım 2023 tarihinde TDBB’yi ziyaret etti. Heyet, Birlik Merkezinde Genel Sekreter Fahri Solak ile görüştü.

Ziyarette, Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic’in yanı sıra, Zivinice Belediyesi Başkan Danışmanı Alija Nurkic, Zivinice Belediyesi Tarım Uzmanı Danışmanı Salih Duric, Zivinice Belediyesi Halkla İlişkiler ve Protokol Danışmanı Alma Suljkanoviç, Zivinice Belediye Meclisi Sekreteri Jasmila Besic, Zivinice Belediyesi meclis üyesi Huso Haliloviç yer aldı. 

Zivinice Belediye Başkanı Began Muhiç görüşmede yaptığı konuşmada, “Zaman ayırdığınız ve bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Önceki belediye başkanının vefatının ardından yapılan seçimle Zivinice’nin yeni belediye başkanı olarak görevlendirildim. Zivinice, TDBB’nin Bosna Hersek’te bulunan en eski üyelerinden biri. Kütahya belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalamak üzere geldiğimiz Türkiye ziyaretinde sizinle de görüşerek ilişkilerimizi yenilemek istedik. Şehrimizde yer alan Osmanlı döneminde yapılan tarihi ahşap camiyi restore etmek istiyoruz. Bu zamana kadar Bosna Hersek’te yaptığınız bütün projeler için teşekkür ederiz. Bundan sonra da sizinle aktif bir şekilde çalışmak için hazırız” ifadelerini kullandı.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ise, “Hem Türkiye’ye hem de birliğimize hoş geldiniz. Bosna Hersek en yakın çalıştığımız ülkelerden biri. 33 üyemiz var ve bu sayıyı daha da artırmak isteriz. Var olan üyelerimizle de ilişkilerimizi daha da geliştirmeyi arzu ediyoruz. Bosna Hersek’in İstanbul Başkonsolosu olduğunuz dönemde başlayan dostluğumuzun şimdi Belediye Başkanı olarak da devam etmesini ve sizinle yakın işbirliğini sürdürmeye hazırız” diye konuştu.

Görüşme karşılıklı hediyeleşmenin ardından ziyaretin anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.