Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda, TDBB Yönetim Kurulu üyesi Türkiye’nin Şahinbey Belediyesi ile TDBB Özbekistan üyesi Tirmiz Belediyesi, 5 Eylül 2023 tarihinde Gaziantep’te düzenlenen törenle Kardeş Şehir Protokolü imzaladı.

İmza Törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tirmiz Belediye Başkanı Uktam Turaev’in yanı sıra Özbekistan heyetinden Yükseliş Ulusal Hareketi Başkanı Bobur Bekmurodov, Nevai Belediye Başkanı Dilmurod Ergaşev, Kokand Belediye Başkanı Maruf Usmanov, Kattakurgan Belediye Başkanı Gavhar Alimova, Davlatabad Belediye Başkanı Anvar Tajimirzaev, Özbekistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Danışmanı Şahuz Hakimov, Özbekistan Sayıştayı Daire Başkanı Anvarjon Soliev, Yükseliş Ulusal Hareketi Başkan Yardımcısı Askar Mamathanov ve Koordinatörü Barnohon Niyazımbetova ve davetliler katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, iki ülke arasında çok güçlü bağların olduğunu belirterek “Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin önerisiyle Şahinbey Belediyemiz Özbekistan’ın Tirmiz Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladık. Özbekistan ve Türkiye aynı dili konuşan, aynı inanca sahip olan ve aslında aynı coğrafyanın insanları. İki ülke arasında geçmişten gelen çok güçlü bağlar var. Dolayısıyla bu bağları daha da güçlendirmek, belediyelerimiz arasında tecrübe paylaşımı yapmak ve şehirlerimizin daha da gelişmesi adına kardeş şehir olduk. Karşılıklı ziyaretler ve çalışmalarla kardeşliğimizi daha ileri noktalara taşıyacağız. Gaziantep’e gelen Tirmiz Belediye Başkanı Uktam Turaev ve heyetine teşekkür ediyorum” dedi.

Birçok konuda karşılıklı iş birliği yapacaklarını belirten Tirmiz Belediye Başkanı Uktam Turaev de, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Koordinasyonunda Şahinbey Belediye Başkanımız ile birlikte kardeş belediye protokolü imzaladık. İmzaladığımız protokol ile iki belediye arasındaki diyaloglar daha da gelişecek. Protokolümüzle gençlik, turizm, tarihi, kültürel, çevre ve birçok konudaki işbirliğimizi gelecek yıllara miras bırakacağımızı belirtmek isterim. Bu kardeşlik projesiyle iki belediyenin önemli projelere imza atacağını ümit ediyorum. TDBB’ye ve Şahinbey Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Tören karşılıklı hediyeleşme ve günün anısına aile fotoğrafı çekilmesi ile tamamlandı.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43