Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, Bosna Hersek’in Pale şehrinde bulunan Praça sağlık merkezine kırsal kesimde bulunan halka daha iyi sağlık hizmeti sunmak amacıyla temin edilen araç, 31 Ağustos 2023 tarihinde düzenlenen törenle teslim edildi.

Teslim törenine, TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Pale Belediye Başkanı Almin Çutuk, Pale Belediyesi Meclis Başkanı Senad Mutapçiç, TDBB Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Praça Sağlık Ocağı Müdüru Medo Žigoviç katıldı.

Pale Belediye Başkanı Almin Çutuk törende yaptığı konuşmada Pale Belediyesinin mali olarak alma imkânlarının olmadığını, bu nedenle de TDBB’den yardım talep ettiklerini ve bu taleplerinin karşılık bulduğunu söyledi. Çutuk, “Pale arazisi engebeli bir yapıda ve yollar genel olarak asfaltsız olduğundan hasta olan vatandaşlarımıza zamanında müdahale edemiyorduk. Bu araç sayesinde özellikle engebeli bölgelerde yaşayan ve sıklıkla acil tıbbi bakıma ihtiyaç duyan yaşlı nüfusa daha iyi hizmet sunacağız. Bizim için önemi büyük olan bu aracın alınmasına vesile olan TDBB’ye ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

31.08.2023