Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üyeleri Visoko (Bosna Hersek) ile Sakarya (Türkiye) Belediyeleri, 11 Ağustos 2023 tarihinde düzenlenen törenle kardeş şehir protokolü imzaladı.

Visoko şehrinde düzenlenen imza törenine, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Visoko Belediye Başkanı Mirza Ganic, Sakarya’nın ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, bürokratlar katıldı. Türk heyeti Visoko ziyaretinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Visoko Belediyesi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada başkan Yüce, “Bosna ve Türkiye uzun yıllar boyunca birbirlerine dost olmuş, kardeş olmuş iki ülkedir. Ben daha önce çok defa Saraybosna’yı çeşitli konularla ziyaret etmiştim. Bugünkü ziyaretim ise içlerinden en anlamlı olanıdır. Bugün Bosna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Visoko Belediyesi ile kardeşlik, kültür alışverişi, bilgi alışverişi ve tecrübe paylaşımı yapmak üzere Kardeş Şehir protokolü imzaladık. Kardeş şehir protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tören, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Visoko Belediye Başkanı Mirza Ganic ve heyetleri arasında günün anısına hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.