Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi işbirliğinde devam eden staj programlarının yedincisi, 17 Temmuz – 11 Ağustos 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

TDBB 2023 staj programına Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İktisat Bölümü Öğrencileri Aisana Sarıeva, Kunduz Tamchybekova, Umutay Almazbek kyzy; İşletme Bölümü Öğrencisi Gulzar Shaıloobaı Kyzy; Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi Saule Bargyeva; Finans ve Bankacılık Bölümü Öğrencisi Alina Saparbekova katıldı.

Öğrenciler, TDBB’nin farklı birimlerinde çalışarak uluslararası yerel yönetim ilişkilerinin nasıl yürüdüğünü, uluslararası yazışma usullerini, kardeş şehir ilişkilerinin nasıl kurulduğunu ve TDBB’nin çalışmalarının nasıl ilerlediğini yakından takip etti.

Öğrenciler ayrıca üye belediyelerimizden, Sancaktepe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, Ümraniye Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ve Bayrampaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışmalarını da yerinde inceledi.

Ayrıca 2023 Staj öğrencileri Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde iki günlük Konya şehir turu ile Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Staj programı, öğrencilerin 11 Ağustos 2023 tarihinde TDBB merkezinde düzenlenen törenle katılım belgelerini almaları ile tamamlandı.