Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kuzey Kıbrız Türk Cumhuriyeti (KKTC) Genel Kuvvetler Komutanlığı itfaiye personeline yönelik bir hafta süren “Acil Durum ve Afet Müdahaleleri Eğitim Programı” düzenlendi. Program 23 Haziran 2023 tarihinde katılımcıların sertifikalarını almasıyla tamamlandı.

Eğitim programında, Konya Büyükşehir İtfaiyesi, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da yanma-yangın bilgisi, trafik kazaları, temel ilk yardım, kentsel arama-kurtarma, olay yeri yönetimi ve Türkiye’de itfaiyecilik çalışmaları konularında eğitim verildi.

Bir hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimin başında ve sonunda yapılan testlerde yüzde yüze yakın başarı oranı yakalanarak yapılan eğitimin verimli geçtiği görüldü. Eğitimlerin sonunda KKTC Genel Kuvvetler Komutanlığı itfaiye personeline, Polis Okulu Müdürlüğünde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

KKTC İtfaiyesi’nde itfaiye çavuşu olarak görev yapan Burhan Kadı, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ne eğitim programı için teşekkür etti.

Uluslararası alanda eğitimlerini sürdüren Konya Büyükşehir İtfaiyesi bugüne kadar; Özbekistan, Karadağ, Tacikistan, Libya, Gambiya, Filistin, Gürcistan, Makedonya ve Somali itfaiyelerine de temel ve ileri seviye itfaiye eğitimleri verdi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43