Bosna Hersek Uluslararası Dayanışma Forumu – Emmaus Derneği, kuruluşunun 24. Yıldönümünü 13 Mayıs 2023 tarihinde Doboj İstok’da düzenlenen törenle kutladı. Törende 2022 yılında dernek tarafından yürütülen projelere destek olan uluslararası kuruluşlara teşekkür plaketleri de takdim edildi. Teşekkür plaketi verilen kurumlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ilk sıralarda yer aldı.

Törene, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni temsilen Doboj Istok Belediye Başkanı Kemal Bratiç, Bosna-Hersek Federasyonu milletvekilleri Damir Sisic, Fahrudin Skopljak ve Alija Tabaković, Tuzla Kantonu Başbakanı İrfan Halilagić, Tuzla Kantonu hükümeti Çalışma, Sosyal Politikalar ve Mülteciler Bakanı Fadil Alić ve EMMAUS derneğinin çalışmalarına katkıda bulunan dernek yöneticileri ve çok sayıda gönüllü katıldı.

TDBB adına etkinlikte yer alan Doboj Istok Belediye Başkanı Kemal Bratiç’e TDBB’nin EMMAUS’a olan desteklerinden dolayı Teşekkür Plaketi verildi. TDBB, EMMAUS Derneği işbirliğinde Doboj İstok gençlik merkezi, Srebrenitsa huzur evleri ve Srebrenitsa öğrenci yurduna maddi destek gibi birçok projeye destekte bulundu.

Programda, katılımcılara derneğin 2022 senesindeki faaliyetleri ile ilgili tanıtım yapıldı. Derneğin 2022 senesinde 12 binden fazla kişiye yardım ulaştırdığı belirtilerek, derneğe destek olan herkese teşekkür edildi. Bu kapsamda, EMMAUS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Smajloviç tarafından çalışmalara katkıda bulunanlara ödül takdim edildi. Aynı zamanda EMMAUS’un ‘en başarılı gönüllü’ ve ‘en başarılı çalışan’ ödülleri de verildi.