Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) işbirliği kuruluşlarından Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı (NALAS) 2023-2024 dönem başkanlığı, TDBB üyesi Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından yürütülecektir.

NALAS 2023-2024 dönem başkanlığını yürütecek olan Ergün Turan görevi 15 Mart 2023 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 18. Genel Kurul toplantısında Sırbistan Şehirler ve Belediyeler Birliği ve Leskovac Belediye Başkanı Goran Cvetanoviç’ten devraldı. Törende NALAS’ta yapacağı çalışmalarla ilgili vizyonunu anlatan ve NALAS’ın kapsamını genişletmek için çalışacağını belirten Turan, bölgedeki her şehir ve belediyenin NALAS’ın bilgi, deneyim ve uzmanlığından yararlanabileceğini söyledi.

Göreve, 2023-2027 yıllarını kapsayan yeni bir stratejiyle başladıklarına değinen Turan “NALAS’ın yeni stratejisinin uygulanmasına öncülük etmeyi ve desteklemeyi taahhüt ediyorum. NALAS’ın misyon ve hedeflerine ulaşmak için her zamankinden daha güçlü ve kararlı olduğuna inanıyorum. Sürdürülebilir kalkınma, kamusal hizmetlerin dijitalleşmesi, kentlerin dayanıklılığı ve sosyal kapsayıcılık konularına da özenle eğileceğiz” dedi.

6 Şubat’ta Türkiye’nin güneyini ve Suriye’nin kuzeyini etkileyen depremlere dikkat çeken Turan, Türkiye’nin 11 ilinde yaklaşık 15 milyon kişinin bu depremlerden olumsuz etkilendiğini, on binlerce vatandaşın hayatını kaybettiğini belirtti. Bu tür krizlerde uluslararası dayanışma ve işbirliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Turan, başta NALAS Genel Sekreterliği olmak üzere belediye birliğinin ilk günden itibaren dayanışma gösterdiğini dile getirerek, Türk milleti adına teşekkür etti.

Güney Doğu Avrupa’daki yerel yönetim birliklerinden oluşan bir ağ olan NALAS, 9000 yerel yönetimi temsil eden 13 yerel yönetim birliğini bir araya getirmektedir. TDBB de NALAS üyesidir.

 

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43