Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Kırgızistan Yerel Yönetimler Birliği’nin Genel Kurul Toplantısı, 17 Aralık 2022 tarihinde Başkent Bişkek’te yapıldı.

Toplantıya Kırgızistan’dan belediye başkanları, yerel yönetim meclisi üyeleri ve köy muhtarları arasından seçilen 108 delegenin yanı sıra, Kırgızistan Parlamentosu Başkanı Shabdanbek Alishev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Aibek Dzhunushaliev, Parlamento Başkan Yardımcısı Zamirbek Mamasadykov, Kırgızistan Yerel Yönetimler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Bişkek Şehir Meclisi Başkanı Kuvanychbek Kongantiev, Kazakistan Yerel Topluluklar Kongresi Başkanı Erkinbek Rakimbaev, Kamu Hizmeti ve Yerel Yönetimler Devlet Ajansı başkan yardımcısı Ramis Alymkulov ve davetlilerden oluşan 200’e yakın kişi katıldı.

Genel kurulda, Birliğin 2022 yılı faaliyet raporu ve denetim komisyonu raporu okundu ve onaylandı.

Toplantıya, Türkiye, Letonya ve Rusya’dan yerel yönetim temsilcileri video mesajla katıldı. Kazakistan’dan gelen yerel yöneticiler Kırgızistan Yerel Yönetimler Birliği ile işbirliğine yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak Kırgızistan Yerel Yönetimler Birliği’nin Genel Kurul Toplantısına tebrik mesajı gönderdi. Video mesajında Solak, Kırgızistan’ın TDBB’nin en yakın çalıştığı ülkelerden biri olduğunu ve Birliğin Yönetim Kurulunda da temsil edildiğini belirtti. Solak, “TDBB olarak Kırgızistan’la yakın çalışmaktan memnunuz. Bugüne kadar Kırgızistan’a yönelik birçok proje hayata geçirildi. Bunlardan öne çıkan faaliyetlere değinmek gerekirse, Kırgızistan’ın Issık-Göl Vilayeti, Bulan Sögöttü Türk Dünyası Camii, ‘Manas Destanı’nın Türkçeye kazandırılması, Talas kitabının basılması, Türkiye’de Kırgızistan Belediyelerine yönelik Tecrübe Paylaşım Programları, Kırgızistan Anaokulu Yöneticilerine Yönelik Tecrübe Paylaşımı Programları ve Manas Üniversitesi Öğrencilerine Yönelik Staj Programları gibi çok sayıda projeyi gerçekleştirdik. Ayrıca Karakol şehrindeki Karasaev Müzesinin yenilenmesi gibi devam eden önemli projelerimiz de var. Bundan sonra da iki ülke yerel yönetimleri arasında ilişkilerin geliştirilmesi için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu vesile ile toplantınızın verimli geçmesini diler, bütün katılımcılara selam ve başarı dileklerimizi sunarım” ifadelerini kullandı.

Toplantı, Birlik Organlarının ibrası ve Kırgızistan yerel yönetimlerinin gelişimine katkı sunan belediye çalışanlarının ödüllendirilmesi ile sona erdi.

 

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43