Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Başkanı ve Narimanov Belediye Başkanı Tamraz Tağiyev, 19 Aralık 2022 tarihinde düzenlenen Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Genel Kurul toplantısında oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Şirvan Gençlik Merkezi’nde, Azerbaycan’ın 68 şehir belediyesinden seçilen 69 temsilcinin ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Belediyeler Birliği’nin katılımıyla yapılan genel kurul toplantısında Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği’nin faaliyetlerine ilişkin rapor açıklandı. 2022’de yapılan faaliyetlere ilişkin kontrol ve teftiş komisyonu raporu, Ulusal Birliğin 2023 raporu, yıllık bütçesi ve organizasyonel konular ele alındı.

Raporların okunması ve konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Narimanov Belediye Başkanı Tamraz Tağiyev oybirliğiyle yeniden Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği başkanlığına seçildi.

Toplantıda, Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği, geçtiğimiz dönemde Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları, yabancı ülkelerin belediyeleri ve dernekleri ile yerel yönetim konularında işbirliğini sürdürmüş, ayrıca 35 ülkenin belediyeleri ile Azerbaycan belediyelerinin kardeş şehir protokolü imzalamasını sağlamıştır denildi.

Toplantıya, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Bölgesel Teşkilat Dairesi Belediye İşleri Dairesi Başkanı Farid Aliyev, Adalet Bakanlığı Belediye İşleri Merkezi Başkanı Rahman Mammadov ve Azerbaycan Şehir ve Köy Belediyeleri Ulusal Birliklerinin başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve medya temsilcileri de toplantının çalışmalarına katıldı.