Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda, Beykoz, Selçuklu ve Karatay Belediyelerinin katkılarıyla ve Bosna Hersek Federasyonu Göç Bakanlığı, Bosna Hersek İslam Birliği ve Hollanda Proplan Vakfı işbirliğinde, Srebrenitsa soykırımında eşini ve iki oğlunu kaybeden adalet arayışında sembol isimlerden merhum Hatice Mehmedovic’in ismiyle anılacak olan “Srebrenitsa Anneleri Bakım Evi Projesi” tamamlanarak 23 Ekim 2022 tarihinde düzenlenen törenle açıldı.

Törene, Bosna Hersek Federasyonu Göç Bakanı Edin Ramic, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic, TDBB üyesi Selçuklu ve Karatay Belediyelerinden yetkililer, hayattaki Srebrenitsa anneleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic, burada yaptığı konuşmada, Srebrenitsa annelerinin her zaman için onurlarını, ülkelerini ve kültürlerini koruyan kişiler olduğunu söyledi.

Bosna Hersek Federasyonu Göç Bakanı Edin Ramic de açılışı yapılan bakımevinin, önemli bir projenin parçası olduğunu ifade ederek, burada kalacak annelerin bakımıyla yakından ilgilenileceğini belirtti.

Bakımevinde kalan annelerden Suhra Malic ise soykırımda iki oğlunu kaybettiğini söyleyerek, “Bu bakımevinin bizim için önemini anlatmaya kelimeler yetmez” dedi.

2019’da yapımına başlanan bakımevi 84 yatak kapasiteli. İçerisinde sosyal alanlar ve sağlık ocağının da bulunduğu bakımevinde kalan annelerin bakımını ise sağlık okulundan mezun olan Srebrenitsalı gençler üstlenecek.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43