Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyeleri Olovo (Bosna Hersek) Belediyesi ile Karatay (Konya) Belediyesi termal tesisler ve kaplıca turizmi konusunda tecrübe paylaşımı yaptı.

6-9 Ekim 2022 tarihlerinde Olova’da gerçekleştirilen programa, Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları Ramazan Şevik ve Mustafa Yaylacı, Karatay Termal Tesis Genel Müdürü Serkan Ersoy ile Karatay Belediyesi Jeoloji Mühendisi Fatma Şen katıldı.

Heyet ziyaret kapsamında Olova’daki termal sahaları gezerek incelemelerde bulunduktan sonra, 7 Ekim 2022 tarihinde Olovo Belediye Başkanı Demal Memagiç ve belediye yöneticileri ile bir araya geldi. Görüşmede Olovo Belediyesi’nin termal tesis projesi ele alındı ve iki belediye arasında bu alanda işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda somut önerilerde bulundu.

Olovo Belediye Başkanı Memagiç görüşmede, misafir heyete teşekkür ederek Karatay Belediyesi heyetini şehirdeki ekonomik durum, turistik potansiyel ve Olovo Belediyesi’nin kalkınma projeleri hakkında bilgilendirdi. Başkan Memagiç, özellikle Karatay Belediyesi’nin kaplıcalarla ilgili deneyimlerinden yararlanarak Olovo’daki mevcut termal potansiyelin turizme kazandırılmasının hedeflediğini belirtti. Aquaterm Halk Sağlığı Kurumu Kaplıca ve Rekreasyon Merkezi’nin konaklama kapasitesinin genişletilmesi başta olmak üzere turizm sektöründeki yatırımlar için işbirliğinin sürdürülmesine yönelik karşılıklı adımların atılması kararlaştırıldı.

Görüşme karşılıklı hediyeleşme ve günün anısına fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43