Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Folklor Festivali, 09-11 Eylül 2022 tarihleri arasında Şahinbey (Gaziantep)’de yapıldı.

TDBB’nin katılımcı desteği verdiği 5. Uluslararası Folklor Festivaline, Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Gürcistan, Hindistan, KKTC, Kırgızistan, Kuzey Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya ve Romanya’dan halk oyunları ekipleri katıldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Folklor Festivali düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Mecidiye Handa başlayan yürüyüş balıklı parkında son buldu.

Balıklı parkında bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Dünyanın üzerinde 200’e yakın ülke var. Bu ülkelerin her birinin ırkı, kıyafeti, dili, kültürü farklıdır. Bunların hepsini görmek kolay değildir. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak bu yıl 5.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Folklor Festivali ile bu ülkelerden misafirleri buraya davet edip hem onların ülkemizi tanımasına hem de bizim onları tanımamıza vesile oluyoruz. Bu yıl 5.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Folklor Festivalimize Türkiye’mizden yine halk oyunları ekibinin yanı sıra KKTC’den Kırgızistan, Moldova, Makedonya, Arnavutluk, Hindistan ve Gürcistan’dan birbirinden kıymetli misafirlerimiz var. Ben onlara hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Birçok ülkeden gelen folklor ekiplerinin düzenlediği gösteriler vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Festivalde, Kubat, Buray ve Madrigal verdikleri konserlerle birbirinden güzel şarkıları ile Gazianteplilere müzik ziyafeti verdi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43