Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, TİKA ve Türkiye Üye Belediyeler Bahçelievler, Bayrampaşa, Beykoz, Fatih, Osmangazi, Yıldırım ve Zeytinburnu Belediyeleri işbirliğinde düzenlenen, Kuzey Makedonya’da Türkçe Eğitimi Alan Lise Öğrencileri Türkiye Kültür Programı 21 Ağustos – 2 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul, Bursa ve Çanakkale’de gerçekleştirildi.

Programa Kuzey Makedonya’nın çeşitli şehirlerinde lise eğitimi gören yaklaşık 90 öğrenci ve 10 öğretmen katıldı. Birinci grup (44 kız) 21-26 Ağustos 2022 ve İkinci grup (45 erkek) 28 Ağustos – 2 Eylül 2022 olmak üzere toplam 11 gün süren programda, öğrenci ve öğretmenler İstanbul, Bursa ve Çanakkale’de birçok tarihi, kültürel, turistik yeri gezip, belediyelerin gençlere yönelik çalışmalarını ziyaret etti.

Programın İstanbul ayağında öğrenci ve öğretmenler, Zeytinburnu Belediyesi’nde, Bilim Zeytinburnu’nu, İzci Evini, Tıbbi Bitkiler Bahçesini, Bayrampaşa Belediyesi’nde Bayrampaşa Gençlik Merkezi’ni (BAYGEM), Engelsiz Yaşam Parkını, Sevgi Kafeyi, Bilim Merkezini, Beykoz Belediyesi’nde Millet Kıraathanesini ve Millet Bahçesini, Fatih Belediyesi’nde Tarihi Yarımada Gezisinde Ayasofya ve Sultanahmet Camileri, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşıyı, Bahçelievler Belediyesi’nde Görme Engelliler Kütüphanesini ve Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezini ziyaret ettiler. Öğrencilerin öğlen ve akşam yemekleri de ziyaret edilen belediyeler tarafından karşılandı.

TDBB’yi de ziyaret eden öğrenciler Genel Sekreter Fahri Solak ile bir araya gelerek programla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Programın Bursa ayağında öğrenciler Bursa’nın çeşitli tarihi ve kültürel yerlerini gezip Osmangazi ve Yıldırım belediyelerinin çalışmalarını gördüler.

İstanbul programının ardından heyet Çanakkale’ye hareket ederek (Çanakkale Alan Başkanlığı Rehberliğinde) Şehitlik alanını gezdiler.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43