Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyeleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Moğolistan’ın Dornogobi Belediyesi TDBB koordinasyonunda, 16 Ağustos 2022 tarihinde Moğolistan’da imzalanan protokolle kardeş şehir oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Moğolistan’da gerçekleştirdiği temaslar çerçevesinde Dornogobi Belediye Başkanı Ganzorig Battsengel ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Dornogobi Belediye Başkanı Ganzorig Battsengel kardeş şehir protokolü imzaladı.

Başkan Yüce, “Moğolistan ziyaretlerimiz kapsamında Dornogovi şehriyle Sakarya’mız arasında kardeş şehir ilişkilerini tesis etmek adına görüşmeler gerçekleştirip protokol imzaladık. Kardeş şehir anlaşmamız ile iki şehir arasında işbirliğini arttırarak, şehirlerimize fayda sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

Moğolistan’da bulunan Başkan Ekrem Yüce, başkent Ulanbatur’da Büyükşehir Belediye Başkanı Batbayasgalan’ı ziyaret etti. Sakarya ve Ulanbatur arasında kültürel işbirliği, bilgi ve tecrübe paylaşımları üzerine prensip olarak görüşmeler yaptıklarını aktaran Yüce, iş birliğinin iki ülke ve iki büyükşehire hayırlı olmasını diledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Moğolistan ziyareti kapsamında ülkenin kültürel zenginliklerini de ziyaret etti.