Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyeleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Moğolistan’ın Dornogobi Belediyesi TDBB koordinasyonunda, 16 Ağustos 2022 tarihinde Moğolistan’da imzalanan protokolle kardeş şehir oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Moğolistan’da gerçekleştirdiği temaslar çerçevesinde Dornogobi Belediye Başkanı Ganzorig Battsengel ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Dornogobi Belediye Başkanı Ganzorig Battsengel kardeş şehir protokolü imzaladı.

Başkan Yüce, “Moğolistan ziyaretlerimiz kapsamında Dornogovi şehriyle Sakarya’mız arasında kardeş şehir ilişkilerini tesis etmek adına görüşmeler gerçekleştirip protokol imzaladık. Kardeş şehir anlaşmamız ile iki şehir arasında işbirliğini arttırarak, şehirlerimize fayda sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

Moğolistan’da bulunan Başkan Ekrem Yüce, başkent Ulanbatur’da Büyükşehir Belediye Başkanı Batbayasgalan’ı ziyaret etti. Sakarya ve Ulanbatur arasında kültürel işbirliği, bilgi ve tecrübe paylaşımları üzerine prensip olarak görüşmeler yaptıklarını aktaran Yüce, iş birliğinin iki ülke ve iki büyükşehire hayırlı olmasını diledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Moğolistan ziyareti kapsamında ülkenin kültürel zenginliklerini de ziyaret etti.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43